100% FRASS
PŘÍRODNÍ ORGANICKÉ HNOJIVO
Z HMYZÍHO TRUSU
KVALITNÍ PÉČI O PŮDU
LZE
ČINIT V HARMONII S PŘÍRODOU
Prostřednictvím produkce hmyzího frassu, chceme podpořit kvalitní, šetrnou a smysluplnou péči o půdu. V půdě, základním kameni, kde péče o krajinu začíná.
Díky svým zahradám máme možnost vytvořit oázy současných krajin.
Zahrada není maličkost, je to velká věc! Stačí se rozhlédnout...
Začněte také.
100% FRASS - hmyzí trus
Tuhé přírodní organické hnojivo
Číslo rozhodnutí o registraci: 5 5 8 5
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ)
100% organické a přírodní hnojivo
Všechen FRASS z našeho chovu
Plnohodnotná výživa pro rostlinu
Bohatá péče o půdu
Složením zajišťuje komplexní výživu rostlině
Pečuje o rostliny všech pater zahrady
Pečuje o rostliny užitkové i okrasné,všech věkových kategorií, v každé fázi růstu
Díky struktuře hnojiva je umožněno dokonalejší provzdušnění půdy, což je následováno ideálnějšími podmínkami pro růst kořenů rostliny
FRASS umí rostlině poskytnou to zásadní, co potřebuje i mnohem víc.
Díky svému původu, tj. přírodní a organické, nemá negativní dopad na rostlinu. Tj. na její životní cykly, růst a vývoj. Nemá negativní dopad na prostředí rostliny, konečně ani pro její konzumenty. V půdě zůstává FRASS dlouhodobě. Rostlina má pak k dispozici využívat výživné zdroje hnojiva dlouhodobě a postupně.
Co je to FRASS?
FRASS je mezinárodně používaný termín pro hmyzí trus, z hmyzu chovaného farmově. V současné době v nadměrné většině původem od larev potemníka moučného (Tenebrio molitor). V Czech insect je všechen FRASS původem od larev potemníka moučného.
K čemu slouží FRASS?
FRASS má vzhledem ke svému kvalitnímu biochemickému složení mnohostranná využití. Využití v současné době nalézá především v krmivářství ryb, v lokalitách, kde je chov a produkce ryb vysoce rozšířena. Dále pak ke hnojení rostlin, k posílení jejich obranyschopnosti, jako přídavek do kompostů a pro obohacení substrátů. V pěstebních činnostech má hluboký význam a vysoký užitek.
FRASS je v hledáčku mnoha světových odborníků. Téma je více a více diskutované, frass je více zkoumaný a zkoušený v různých testech. Důvody jsou zřejmé. FRASS - hmyzí trus, jako organické hnojivo, přináší překvapivé výsledky v péči o půdu a rostliny. V tématu, které je dnes tak zásadní, kdy je stav a zdraví půd v katastrofálním stavu po celém světě a je více než nutné, hledat cesty náprav, záchrany a obnovení metabolismu krajiny.
Ukázka vědeckých prací na téma FRASS
Základní chemické složení frassu
Organická hmota
Poměr C/N
pH
Dusík
Fosfor
Draslík
Hořčík
Vápník
Aplikace a dávkování hnojiva
Suchá aplikace
Tekutá aplikace
Aplikace suchého hnojiva
Hnojivo neaplikujte, když je půda zmrzlá, anebo pod sněhovou pokrývkou.
Hnojivo je vhodné aplikovat na mokrou půdu, ideálně po deštích.
Dávkování 100% FRASS
Obecná doporučení od nás
Zelenina - část FRASSu přimíchejte již do výsevného substrátu, kam budete zeleninu vysévat. 1-2 vrchovaté lžíce na 1 litr výsevného substrátu. Poté,co nám vzejdou semenáčky a nasadí první pravé lístky přidáme k rostlině necelou lžičku hnojiva a lehce zapravíme do substrátu. Po 3-4 týdnech dáme k semenáčkům/sazenicím po 1 zarovnané lžíci, opět lehce zapravíme. Sazenici vsazenou do záhonu či nádoby po 1. týdnu pohnojíme 1 lžící hnojiva. Takto rostlinu hnojíme až do konce sklizně, vždy v intervalu 3-4 týdny.
Ovocné keře a stromy - připravte si tekuté hnojivo a konví zalejte dřevinu. Keře před nasazením plodů můžete pokropit celé, tj. olistěné části. Na stromky a nízké stromy můžete použít postřikovač. V případě použití postřikovače doporučujeme přelít tekuté hnojivo přes síto, abyste oddělili tekutou část od sedimentu. Kropení a postřikování dřevin aplikujte jen v době nasazených listů. Samozřejmostí je i možnost použití tuhého hnojiva.
1. aplikace hnojiva - časně z jara
2. aplikace hnojiva - v průběhu vegetačního období 1x za 3-4 týdny
3. aplikace hnojiva - před začátkem zimy, příp.před nástupem mrazů
Bylinky - bylinky hnojíme, jak pro použití v kuchyni, tak léčivé. Tuhým nebo tekutým hnojivem, obdobně jako zeleninu. Vytrvalé bylinky můžeme posilnit také před zimou a brzy zjara.
Květiny a trávníky - květinové záhony a trávníky můžeme hnojit volným rozhozením hnojiva na určenou plochu. Ideálně po deštích, když je půda hodně promokřelá.
Okrasné stromy a keře - aplikujte stejně jako u ovocných dřevin. Kropení a postřikování olistěných částí dřevin, můžete aplikovat po celé vegetační období.
Pokojové rostliny - Interiérové rostliny přihnojujeme 1x za 2-3 měsíce. Na substrát tekutou či tuhou formou hnojiva. U pokojových rostlin si však dáváme pozor a zjistíme si individuální nároky výživy na rostlinu, kdy je vhodné hnojit a naopak. Pokojové rostliny mívají specifické nároky na výživu, např. i během jejich vegetačního klidu.
Tvořte bujnou a zdravou zahradu
Pojďte si